Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
W trosce o dziecko
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 czerwca 2010 12:26
    Od marca do maja 2010r w naszej szkole prowadzone były zajęcia na temat FAS - Alkoholowego Zespołu Płodowego. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pedagog mgr Renata Kostecka. Po serii zajęć poświęconych tematyce uczestniczyłyśmy w zespole tworzącym prezentację mającą na celu uświadomienie jak największej liczby kobiet. Postanowiłyśmy wziąć udział w konkursie i stworzyć mini kampanię ponieważ mamy świadomość zagrożenia, jakie niesie spożywanie alkoholu podczas ciąży.

    Uważamy, że każdy ma prawo do realizacji swoich marzeń i samodzielnego planowania przyszłości, a przypadłości związane z FAS mogą je mocno ograniczyć. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji kobiety staną się bardziej odpowiedzialne za swoje dzieci, którym dają życie.

    Nasza prezentacja spotkała się z uznaniem Jury konkursu dla uczniów szkół Powiatu Brzeskiego, organizowanym w ramach zadania publicznego: „ZAPOBIEGAMY I POMAGAMY”- PROFILAKTYKA I POMOC TERAPEUTYCZNA DZIECIOM NARAŻONYM W OKRESIE PŁODOWYM NA ESKPOZYCJĘ NA ALKOHOL I TYTOŃ”. Organizatorem zadania jest brzeska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna a patronami są Burmistrz Miasta Brzeg oraz Starosta Powiatu Brzeskiego.

    Zostałyśmy laureatkami drugiego miejsca.

    FAS (Fetal Alcohol Syndrome) to zaburzenia, jakie pojawiają się u dzieci jako rezultat spożywania przez ciężarną matkę alkoholu, co powoduje trwałe uszkodzenie mózgu. Dzieci z zespołem FAS mają trudności w przyswajaniu nowych informacji, z koncentracją i samokontrolą, a także nie radzą sobie w sytuacjach społecznych.Autorzy: Aleksandra Pietraszewska, Patrycja Kilimiak (klasa 1d)