Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Wybory prezydenckie 2010 w I LO
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 czerwca 2010 19:29

MŁODZIEŻOWE WYBORY PREZYDENCKIE W I LO W BRZEGU    Sytuacja, jaka wytworzyła się w polskiej polityce po 10 kwietnia 2010 roku, wymusiła przeprowadzenie przedterminowych wyborów prezydenckich.

    Nasze liceum, jako szkoła kształcąca i wychowująca mądrych oraz odpowiedzialnych obywateli naszego kraju, bierze udział w tegorocznych Młodzieżowych Wyborach Prezydenckich, które są częścią akcji „Młodzi głosują 2010” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przewodnią myślą i celem całego przedsięwzięcia jest, poza merytorycznym przygotowaniem uczniów do kwestii wyborów, samo zachęcenie pełnoletniej młodzieży do świadomego wzięcia udziału we właściwych wyborach prezydenckich 20 czerwca 2010 roku.

    Już 2 czerwca uczennice klasy II „A”: Marta Pielechata, Anna Antoniewicz, Małgorzata Dudzik i Izabela Ilów pod opieką mgr Wojciecha Wolaka (Opiekun Samorządu Uczniowskiego), rozpoczęły przygotowania do „szkolnych” wyborów. Ściany korytarzy naszego liceum pokryły się plakatami i hasłami zachęcającymi do wzięcia udziału w wyborach, a także listami kandydatów. Wybory w naszej szkole odbędą się 16 czerwca 2010 roku (środa) w czytelni. Wówczas uczniowie będą mieli okazję do wyrażenia swojej opinii i oddania głosu na kandydata, który według nich będzie najlepszym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji (potrzebna będzie legitymacja szkolna!). Mamy nadzieję, iż oddanie głosu w naszych „szkolnych” wyborach przyczyni się do wzięcia udziału pełnoletnich uczniów naszej placówki we właściwych wyborach prezydenckich 20 czerwca. Konstytucja RP nie nakłada obowiązku brania udziału w wyborach, ale daje taką możliwość pełnoletnim obywatelom naszej ojczyzny, którzy nie są pozbawieni praw publicznych.

    Ważne i warte podkreślenia jest to, iż wszystkie materiały dotyczące wyborów prezydenckich 2010, które znajdują się w naszej szkole mają charakter wyłącznie informacyjny, nie wspierają żadnego z kandydatów, komitetów wyborczych czy reprezentowanych przez nich partii.

Marta Pielechata (klasa II „A”)