Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
MHNR 3 - Gala Finałowa i podsumowanie
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 czerwca 2010 07:57

Gala Finałowa i podsumowanie 3 edycji ogólnopolskiego programu profilaktykiMamy drugie miejsce w Polsce!!!    27 maja o godzinie 9:40 ze stacji w Brzegu odjechał pociąg, a w nim Karolina, Justyna, Ola, Monika i Laura, czyli grupa Argi Oculus z I LO w Brzegu wraz z opiekunem - mgr. Michałem Szkudlarkiem.

    Pełne podekscytowania, iż znalazłyśmy się wśród 10 najlepszych zespołów z całej Polski, działających na rzecz kampanii „Mam haka na raka”, jechałyśmy do Warszawy, gdzie w piątek na godzinę 12 planowana była gala finałowa, na której jury miało ogłosić wyniki 3 edycji ogólnopolskiego konkursu. Jednak przed uroczystą galą postanowiłyśmy wykorzystać nasz wyjazd w celach kulturalnych. Jeszcze w czwartek wieczorem znalazłyśmy się na widowni Teatru Roma, czekając z niecierpliwością na rozpoczęcie musicalu „Upiór w operze”. Spektakl, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów, wywarł na nas ogromne wrażenie. Następnego dnia odwiedziłyśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki czemu w niekonwencjonalny sposób zgłębiłyśmy historię naszego kraju.

    28 maja, punktualnie o godzinie 12 przekroczyłyśmy próg warszawskiego klubu Palladium, gdzie, krocząc po czerwonym dywanie, udałyśmy się do sali, w której miano ogłosić wyniki. Galę uświetniła obecność m.in. pani Joanny Kos-Krauze i wiceministra zdrowia - Bolesława Piechy. Z niecierpliwością czekałyśmy na wyniki. Ku naszej radości zajęłyśmy II miejsce i, jak się później okazało, byłyśmy o krok od zdobycia Nagrody Mediów. I miejsce uzyskał zespół z Łodzi, którego projekt opatrzony był hasłem „Rak prostaty = z mowa milczenia”, zaś zaraz za naszą drużyną uplasowali się nasi prudniccy koledzy. Po ogłoszeniu wyników, gdy emocje już opadły, byłyśmy świadkami występu Michała Kaczorowskiego - uczestnika 2 edycji programu Mam Talent.

    Do Brzegu wróciłyśmy z miłymi wspomnieniami i satysfakcją, że może chociaż jeden mężczyzna dzięki naszej akcji postanowił zadbać o swoje zdrowie.

Autor: Karolina Banach, klasa 2bGaleria z wyjazdu - najciekawsze zdjęcia    A oto kampanie przygotowane przez dwa zespoły (Argi Oculus oraz Defenders of Masculiniity) z I Liceum Ogólnokształcącego, które dotarły do półfinału tegorocznej edycji programu. Zespół Argi Oculus dotarł następnie do ścisłego finału zajmując ostatecznie drugie miejsce.Zespół 231 - Argi Oculus

Hasło kampanii - NAJWYŻSZY CZAS NA PIERWSZY RAZ

Propozycja plakatu oraz tzw. reklamy wszechobecnejPropozycja reklamy telewizyjnej oraz radiowejOpis kampanii zaproponowanej przez zespół Argi Oculus:Zespół 232 - Defenders of Masculinity

Hasło kampanii - NIE GRAJ NA ZWŁOKĘ - PROSTATY NIE ZAMASKUJESZ

Propozycja plakatuPropozycja reklamy telewizyjnej oraz radiowejOpis kampanii zaproponowanej przez zespół Defenders of Masculinity:Zespół 232 - Defenders of Masculinity

Hasło kampanii (projekt nr 2)- ZA GŁOSEM - PROSTA TA DROGA DO UROLOGA

Propozycja plakatu oraz tzw. reklamy wszechobecnej - projekt nr 2
Propozycja reklamy telewizyjnej oraz radiowej - projekt nr 2Opis kampanii nr 2 zaproponowanej przez zespół Defenders of Masculinity - projekt nr 2:    Hasło powyższego projektu wykorzystano dzięki uprzejmości trzeciego zespołu z naszej szkoły, któremu nie udało się zakwalifikować do warsztatów kreatywnych w Warszawie. W skład zespołu, który użyczył hasło, wchodzili: Ilona Buczkowska, Paweł Dziergas oraz Daria Socha.    W tegorocznej edycji kampanii wzięło udział 480 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Drugie miejsce, na którym uplasował się zespół Argi Oculus, jest niewątpliwym sukcesem zdolnych oraz ambitnych dziewczyn reprezentujących klasę drugą o profilu biologiczno-chemicznym. Warto jednak podkreślić pracę pozostałych czterech grup, w tym dwóch z klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym. W dotychczasowych edycjach programu nasza szkoła nigdy nie działała na tak dużą skalę. Mamy nadzieję na tak samo aktywny udział w kolejnych edycjach programu.