<< Lis 2018 >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N
UCZENNICA ILO "POKAZAŁA JĘZYK" I ZWYCIĘŻYŁA!
wtorek, 19 czerwca 2018 05:27
UCZENNICA ILO "POKAZAŁA JĘZYK" I ZWYCIĘŻYŁA!

W dniach 14 - 15.06.2018r. uczennice I LO w Brzegu Weronika Rodobolska i Marta Górska brały udział w finale XVIII edycji konkursu językowego "Pokaż nam język". Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Bankowa, a tegoroczny konkurs odbył się w Poznaniu.

Finał konkursu przebiegał dwuetapowo: w pisemnej części zadaniem uczniów było napisanie eseju w języku obcym (limit słów 220 - 260 słów) na temat: "Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?" Następnie spośród 25 uczestników konkursu komisja wyłoniła 5 uczniów z największą ilością punktów po części pisemnej. Wśród finalistów dopuszczonych do drugiego etapu znalazła się Weronika Rodobolska, która brała udział w konkursie w języku niemieckim. Ostatnim etapem sprawdzenia wiedzy i umiejętności językowych była debata moderowana, której temat brzmiał: "Co różni młodych Polaków od pokolenia ich rodziców i dziadków. Czy tak samo rozumieją wolność?" Weronika doskonale poradziła sobie z tematem, który potraktowała wieloaspektowo, co na pewno zadecydowało o jej spektakularnym zwycięstwie.

Najlepsza wśród najlepszych zdobyła indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym na cały rok na wybranym przez siebie kierunku, bon do empiku o wartości 700 zł oraz słownik języka niemieckiego.

Warto nadmienić, że ta sama uczennica ma już na swoim koncie tytuł finalisty Olimpiady Języka Niemieckiego i Olimpiady Interpunkcyjnej, a teraz przyszedł czas na upragniony tytuł laureata, czego grono pedagogiczne I LO serdecznie gratuluje.

Anna Sobutka
n - lka j. niemieckiego