<< Lis 2018 >>
Warsztaty ratownicze
czwartek, 14 czerwca 2018 19:34
Warsztaty ratownicze

6 czerwca 2018 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu odbyły się VI Wojewódzkie Warsztaty Ratownicze dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W warsztatach wzięło udział 29 szkól. Brzeg reprezentowały trzy szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, ZSB i ZSZ nr 1. Drużyna I LO: Martyna Biskup kl. I b, Gabriela Chojnacka kl. I b, Zuzanna Majewska kl. I b, Sandra Kupińska kl. I b.

Warsztaty miały charakter szkoleniowy, pozbawiony elementów rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Zajęcia składały się z wykładów (Prawa i obowiązki uczestników ruchu drogowego, Bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą, Ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych podczas pożarów, Zasady postępowania podczas pożarów), pokazów (ratownictwa wodnego, bezpiecznego gaszenia palącego się oleju i samochodu, ćwiczenia w symulatorze dachowania) oraz ćwiczeń praktycznych („Skok do wody”, „Potrącenie rowerzysty”, „Ostra sprawa – upadek z wysokości”, „Gdzie ta kawa – napad epilepsji”), gdzie głównym celem było prawidłowe zachowanie się młodzieży na wypadek różnych zagrożeń.

Po zakończonych zmaganiach każda szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa, a następnie wszyscy udali się na wspólny posiłek – pyszną strażacką grochówkę.

Aleksandra Podlaha