Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
„Podróże kształcą”, czyli wizyta uczniów z I LO w Brzegu we Wrocławiu
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 kwietnia 2018 15:38
„Podróże kształcą”, czyli wizyta uczniów z I LO w Brzegu we Wrocławiu    W czwartek 12 kwietnia 2018r. klasa 1B wraz z opiekunami udała się do Muzeum Współczesnego we Wrocławiu. Umieszczone w starym schronie przeciwlotniczym muzeum okazało się nie tylko idealnym sposobem by dowiedzieć się więcej o sztuce współczesnej, ale również poznać wiele ciekawych historii z nią związanych.

    Zwiedzanie rozpoczęliśmy już przed budynkiem, gdzie mogliśmy dowiedzieć się trochę o jego architekturze wynikającej z dawnego przeznaczenia oraz poznać widniejące na fasadzie dzieło Stanisława Dróżdża, o którym więcej dowiedzieliśmy się w późniejszej części wycieczki.

    Na Poziomie 0 mogliśmy zobaczyć jedną z mniejszych wystaw czasowych muzeum, czyli „Standby Painter”. Jest to ekspozycja związana ze słynną kradzieżą obrazu „Plaża w Pourville” autorstwa Claude’a Monet. Poza reprodukcją wcześniej wspomnianego obrazu, na wystawie można zobaczyć również prace nawiązujące do odnalezienia „Plaży w Pourville”, reprodukcje innych dzieł Moneta, z których usunięto jednak postacie, a całość podsumowuje godzinny film zawierający wywiad z brawurowym złodziejem oraz autentyczne nagrania przedstawiające policyjną ekspertyzę.

    Na Poziomie 2 czekało na nas tak zwane Muzeum Samoobsługowe „Duchy lasu”. Była to interaktywna wystawa, na której dzięki magnetycznym elementom przyczepianym do ścian, każdy mógł poczuć się jak artysta łącząc poszczególne części ze sobą.

    Na najwyższym piętrze, Poziomie 5 znajdowały się dwie wystawy. Jedną z nich były prace wspomnianego wcześniej Stanisława Dróżdża czyli tzw. „Pojęciokształty”, które łączą formę słowa z rzeźbą. Drugą wystawą były „Death Landscapes” Huberta Humki. To seria zdjęć poświęcona miejscom, które mimo często dość sielankowego wyglądu były świadkami tragedii. Dzięki tej wystawie dane nam było poznać niejednokrotnie brutalne historie stojące za pięknymi fotografiami.

    Była to ostatnia z prezentowanych wystaw, nie był to jednak koniec atrakcji. Zwiedzanie zakończone zostało Questem Muzealnym, czyli testem, przy rozwiązywaniu którego mieliśmy możliwość ponownego zobaczenia wszystkich prac w poszukiwaniu odpowiedzi. Na koniec spotkaliśmy się w kolorowej przestrzeni zwanej „Beautiful tube”, gdzie mogliśmy poznać prawidłowe rozwiązania testów.

    Wycieczka bardzo nam się podobała, dawała nam możliwość lepszego zrozumienia sztuki współczesnej i sprawiła, że przynajmniej część z nas zainteresuje się tym tematem bardziej dogłębnie. Natomiast historie poznane przez nas w muzeum z pewnością zostaną z nami na długo.

Julia Kret, klasa 1B