Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Kurs pierwszej pomocy w I LO
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 marca 2018 17:13
Kurs pierwszej pomocy w I LO    W piątek 23.03 w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy. Przeprowadziła go Pani Agnieszka Jabłońska-Berendowicz, która ma już wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Spotkała się z wieloma różnymi przypadkami udzielając pomocy poszkodowanym, dlatego też swoją wiedzę przekazała nam goszcząc w naszej szkole. Przez pięć godzin lekcyjnych mieliśmy okazję zaczerpnąć teoretycznej wiedzy na temat pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, o których dotąd nie zawsze było mówione; nawet od strony prawnej oraz to co oznacza termin „pierwsza pomoc”. Nie zabrakło oczywiście wiedzy praktycznej. Każdy z nas przeprowadził resuscytację na specjalnie przystosowanych do tego fantomach, ale także udzielaliśmy pomocy przy drobnych, wymyślonych przez nas „urazach” na swoich kolegach i koleżankach. Była to dobra okazja do tego, aby zdobyć nowe doświadczenie oraz wiedzę, która będzie niezbędna w naszym życiu. Zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą nam się w dalszym rozwoju zainteresowań niejednego z nas, jak i również w rozwoju kariery zawodowej, dlatego zachęcamy każdego do wzięcia udziału w takim kursie.

Organizator kursu: A. Podlaha

Kinga Jastrzębska kl. II a