Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Konkurs matematyczny dla szkół podstawowych
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 07:05
Konkurs matematyczny dla szkół podstawowych    Dnia 20 marca 2018 roku w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu, z matematycznymi zadaniami zmagali się uczniowie klas szóstych brzeskich szkół podstawowych. Pięć dwuosobowych drużyn rywalizowało w dziewięciu różnych konkurencjach.

    W konkurencji pierwszej zadaniem uczniów było znalezienie zaszyfrowanych cyfr i podanie ich największej sumy. Kolejne konkurencje to: określanie liczebności zbiorów, matematyczne przysłowia, sławni matematycy, rozpoznawanie cech czworokątów, obliczanie wartości ułamka łańcuchowego, a także matematyczne koło fortuny. Konkurencje przeplatane były konkursami dla publiczności i ciekawostkami matematycznymi. Dwie godziny zmagań zakończyły się pełnym sukcesem organizatorów, gdyż uczniowie klas szóstych żegnali nas z uśmiechem na twarzy i rękami pełnymi nagród ufundowanych przez radę rodziców i Opolski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

    Trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

I miejsce: Aurelia Jabłońska i Bogdan Dołhań
II miejsce: Adrian Szefer i Marcel Mroweic
III miejsc: Daria Czuruń i Bartosz Witz

    Organizacją konkursu zajęły się nasze nauczycielki matematyki: p. Joanna Stawicka i p. Sylwia Kownacka wraz z uczniami klasy 2d - dzielnymi matfiziakami, na codzień zmagającym się z nieco trudniejszymi zadaniami matematycznymi na rozszerzeniu.

    Konkurs prowadziły Karolina Kawałko i Aleksandra Ostrowskai wspomagały młodszych kolegów dobrym słowem, zaś obsługą multimedialną i zapleczem technicznym byli Wiktoria Janiec, Nikola Hamrowicz i Adam Marecik. Nad poprawnością konkursu czuwały: p. Zdzisława Szkotak - wieloletnia przewodnicząca Oddziału Opolskiego SNM-u, przewodnicząca Komitetu Organizującego Małą Olimpiadę Matematyczną oraz p. Joanna Stawicka, p. Sylwia Kownacka i p. Jolanta Kopij, nauczycielka z PSP nr 1. Uczniów wspierała p. Elżbieta Tworzydło.

    Mamy nadzieję, że ten konkurs już na stałe zapisze się w kalendarium imprez naszej szkoły. Dzięki niemu uczniowie polubią matematykę i z przyjemnością odwiedzą naszą szkołę, a może nawet zapragną zawitać na dłużej w progach pierwszego liceum.

Aleksandra Ostrowska, Wiktoria Janiec i Karolina Kawałko kl. 2d