Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Coraz bliżej Święta, czyli Koncert Mikołajkowy w I LO w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 grudnia 2017 21:04

Coraz bliżej Święta, czyli Koncert Mikołajkowy w I LO w Brzegu    Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem w rodzinnym gronie, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny.

    Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, p. wicedyrektorem Wojciechem Wolakiem, organizuje świąteczny Koncert Mikołajkowy.

    W tym roku nie mogło być inaczej – 19 XII 2017 roku cała uczniowska społeczność została zaproszona do udziału w przedświątecznej imprezie.

    Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar oczywiście związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „Z kopyta kulig rwie”, „Let it snow”, czy też „Last Christmas”) zawierał m.in. kabaretowy występ dziewcząt z klasy IIa.

    Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców, wzięli w nim udział także ci, którzy w 2016 roku nie mieli okazji się zaprezentować szkolnej publiczności, w tym m.in. przedstawiciele klas pierwszych. Koncert poprowadził niezawodny Tomasz Kopczyński – jak w zwykle w oryginalnym stylu (i stroju rzecz jasna), a swój talent mieli okazję zaprezentować: N. Rychtowska, N. Jakubowska, P. Jakubowska, W. Marszałek, M. Pasionek i R. Wilk (kl. Ia), J. Gadzińska (kl. IIIa) i K. Kołodziejczyk (IIIe). Oprócz popisów wokalnych swój talent kabaretowy zaprezentowały: K. Trubiewska, H. Skonecka i K. Hankus (kl. IIa).

    Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Nad właściwą oprawą muzyczną czuwał M. Szkuta (kl. IIc). Dekoracje w tym roku zostały przygotowane przez J. Buczkowską, W. Rabandę i A. Wójcik (kl. IIe). Autorem zdjęć jest p. Michał Szkudlarek.

    Organizator koncertu pragnie w tym miejscu podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowitą imprezę, wprowadzającą w klimat świąt.