Naszą witrynę przegląda teraz 153 gości 
<< Sty 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Reklama
Sukces - zawodowo i prywatnie
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 16:38
Sukces - zawodowo i prywatnie


    Niedawno mury naszej szkoły odwiedził pewien niezwykły człowiek. Michał Kosel - tak nazywał się nasz niecodzienny gość. Zjawi ł się w naszej szkole, aby w ramach doradztwa zawodowego przeprowadzić prelekcje. Podczas wykładu młody przedsiębiorca przekazywał nam wiedzę o tym, jak można odnieść sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Opierał się na własnych przeżyciach i pokazał nam jak wynieść ogromną naukę z popełnionych błędów. W trakcie wykładu toczyły się liczne dyskusje, w których także uczestniczył Pan Kosel. Na koniec spotkania najbardziej aktywnych czekała nagroda -książka autorstwa naszego gościa pt.’’Jak znaleźć pracę po studiach?’’. Dodatkowo każdy egzemplarz zawierał autograf. Liczymy na to, że Pan Michał jeszcze nie raz zawita do naszego liceum i wyjawi nam kolejne tajniki rynku pracy.

    Nie był to jednak koniec ciekawych prelekcji, które zaplanował dla nas szkolny doradca zawodowy (pani Olga Chimczak). Już tydzień później nawiązaliśmy internetowe połączenie z wideo konferencją, w której uczestniczyło wiele osób. Podczas wykładu liczna grupa ekspertów wyjawiła tajniki skutecznej prezentacji w zakresie poprawnej komunikacji i dobrej prezencji . Każdy zainteresowany uczeń naszej szkoły mógł znaleźć odpowiedzi na swoje pytania dotyczące tego, jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Dotyczyło to kontynuacji kształcenia młodych ludzi na studiach wyższych lub podjęcia pracy zawodowej w różnorodnych branżach specjalistycznych.

    Wszystkie te wydarzenia cieszyły się popularnością wśród uczniów naszej szkoły. W prelekcjach każdy znalazł coś dla siebie, wyciągając z nich dużo wiedzy, czy to odnośnie rynku pracy, czy tego, jak dobrze zaprezentować się pracodawcy.

Opracowała uczennica klasy III
Aleksandra Łojowska