Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
XX Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu.
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 października 2017 20:39
XX Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu.

Nie zabrakło i nas.    Tradycją naszej szkoły stały się coroczne wyjazdy na Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany przez wyższe uczelnie we Wrocławiu. W tym roku w cyklu wykładów i pokazów z dziedziny nauk ścisłych udział wzięli uczniowie z klas 1c, 2d, 3c i 3d o profilu matematyczno-fizycznym. Odwiedziliśmy Wrocław w ramach Festiwalu dwukrotnie.

    Dnia 22.09.2017r w wykładach uczestniczyła klasa 1c, która w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN mogła dowiedzieć się, jak działa żarówka i dlaczego już wychodzi z użycia, co powoduje, że świetlówka świeci oraz dlaczego diody LED są przyszłością oświetlenia. Kolejne pokazy związane były z tematami: „Jak wyhodować kryształ?” oraz „Jak otrzymać niskie temperatury? Czym jest nadprzewodnictwo i jak zmieni naszą przyszłość?” Podczas kolejnego wyjazdu dnia 26.09.2017r. klasy 2d,3c i 3d odwiedziły Wydział Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczestniczyły w wydarzeniu pod ciekawą nazwą Cyrk Fizyczny. I jak na cyrk przystało, zadziwił nas efektownymi i pouczającymi eksperymentami fizycznymi, które mogliśmy również samodzielnie wykonać.

    Kolejnym punktem naszego edukacyjnego wyzwania była Politechnika Wrocławska. Na terenie kampusu PWr miały miejsce ciekawe imprezy towarzyszące podczas których odbywał się min. pokaz konstrukcji łazika badawczego Scorpio, można było dokonać druku w technologii 3D, zobaczyć laboratorium w mikroskali.

    Znalazł się również czas na samodzielne eksplorowanie Politechniki, podczas którego można było zasięgnąć informacji o kierunkach kształcenia z „pierwszej ręki” od studentów, poćwiczyć karate oraz posterować wirtualnym samolotem.

    Pomysłodawcą corocznych wyjazdów jest pani Aneta Łojowska, nauczycielka fizyki, która dba o to, by uczniów I LO w Brzegu nie zabrakło na imprezach propagujących nauki ścisłe. Tegoroczną wycieczkę zdecydowanie można zaliczyć do udanych, wiemy, że czekają nas kolejne i już dziś uczelniom wrocławskim mówimy do zobaczenia wkrótce :)

Aleksandra Łojowska, uczennica kl. 3c