Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Uczniowie I LO w Brzegu w Energylandii
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:16

Uczniowie I LO w Brzegu w Energylandii

 

    Czerwiec każdego roku szkolnego to czas, w którym uczniowie wielu szkół ponadgimnazjalnych zazwyczaj wyjeżdżają na wycieczki klasowe. Dzień jest już dłuższy, pogoda dopisuje, śmiało więc można zwiedzać, odpoczywać i fotografować najpiękniejsze zakątki Polski, także te związane z rozrywką.

    9 czerwca w ciepły i słoneczny dzień uczniowie klas 1a, 1b i 1d odwiedzili najnowocześniejszy rodzinny park rozrywki w Polsce – Energylandię w Zatorze (w woj. małopolskim). Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się blisko 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń.

    Nasi uczniowie korzystali ze wszystkich atrakcji w strefie ekstremalnej, rodzinnej i wodnej. Niezwykła dawka adrenaliny, radość, zabawa towarzyszyły uczniom przez cały dzień. Niezapomnianą przygodą okazała się podróż pędzącym z zawrotną prędkością Roller Coasterem, na który zaraz po wejściu udała się najliczniejsza grupa. Swobodny spadek z wieży o wysokości 40 m, potężne karuzele, młoty, na których można się było przekonać o istnieniu lęku wysokości, również przyciągały poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń. Chcąc uspokoić emocje uczniowie korzystali z „łagodniejszego oblicza” parku rozrywki. Pływali pontonami, wypoczywali na leżakach przy basenie, jeździli kolejką widokową. Jedną z bardziej zaskakujących była, z pozoru spokojna, przejażdżka kolejką w kopalni złota. Śmiechu było co nie miara, gdy z kolejnych wagoników wysiadali nasi uczniowie przemoczeni do suchej nitki.

    Mimo długiej podróży, upalnej pogody i bardzo długich kolejek, wszyscy wracali z uśmiechem na twarzy, planując kolejny wspólny wyjazd do Energylandii.

Katarzyna Stelmach