Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Język niemiecki w roli głównej
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 czerwca 2016 14:29
Język niemiecki w roli głównej   Dnia 10.06.2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu odbył się przegląd teatrów niemieckojęzycznych pt.: „Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej".


W tym roku organizatorem konkursu były nauczycielki języka niemieckiego z II LO w Brzegu oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.


Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności swobodnego posługiwania się językiem niemieckim, motywacja do dalszej nauki oraz doskonalenie talentu aktorskiego. Konkurs odbył się już po raz siódmy i w tym roku cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, w konkursie wzięli bowiem udział nie tylko uczniowie z brzeskich szkół, ale także z Łosiowa, Nysy i Opola.


W konkursie nie zabrakło także reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu – wystąpili oni w dwóch kategoriach: sztuka teatralna i recytacja.


W kategorii recytacji wystąpiła uczennica klasy 1b Laura Resiak ze słynnym wierszem H. Heine „Die Lorelei" i zdobyła II miejsce.


W kategorii teatrów niemieckojęzycznych I LO reprezentowała grupa w składzie: Michela Pencz, Natalia Ignatowicz, Sylwia Twardowska, Agata Frańczuk, Magdalena Kiełtyka, Sandra Stanowska, Laura Resiak i Mateusz Sydor, która także zdobyła II miejsce. Uczniowie przedstawili sztukę p.t. „Die dunkle Seite der Modelwelt" („Ciemna strona świata modelek"), która była ich autorskim scenariuszem i poruszała problem anoreksji, a także zwróciła uwagę na rzeczy najważniejsze w życiu, m.in. zdrowie. Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyło Diecezjalne Liceum z Nysy, zaś trzecie Zespół Szkół Ekonomicznych z Brzegu.


Wsparcia technicznego podczas występu udzielili uczniowie: Dominik Domański, Paulina Kolk, Katarzyna Palus i Inga Kiełtyka.


Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, których sponsorem był Burmistrz Miasta Brzeg Jerzy Wrębiak oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.


Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Sobutka. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

Anna Sobutka