Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
I LO w Brzegu najbardziej wiarygodną szkołą
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 16:49
I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu najbardziej wiarygodną szkołą


   I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu w 2016 roku zostało wyróżnione kategorią WIARYGODNA SZKOŁA.   Kategoria Wiarygodna Szkoła promuje wiarygodne i solidne polskie szkoły, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają bezpieczeństwo swoim uczniom. Znakiem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

   Program ma charakter ogólnopolski, natomiast został opracowany z podziałem na poszczególne powiaty. I LO jest jedyną szkołą w powiecie brzeskim wyróżnioną drugi rok z rzędu w rankingu najlepszych szkół w Polsce.

   Program WIARYGODNA SZKOŁA dedykowany jest szkołom, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej). Jest to wskaźnik opracowywany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych. Wskaźnik ten dotyczy porównania wyników maturalnych z egzaminami gimnazjalnymi. W ten sposób wykazuje się, jaką efektywność/postęp dany uczeń wykonał w szkole. Punktowana jest także ciekawa i innowacyjna baza oraz wszelkiego rodzaju działania prowadzone przez szkołę w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa.
Na uwagę zasługuje również fakt, że I Liceum Ogólnokształcące pojawia się także w rankingu Perspektyw, a certyfikat Brązowej Tarczy jest kolejnym wyróżnieniem obok Certyfikatu Wiarygodności.

   Sukces I LO jest efektem wytężonej i systematycznej pracy całej społeczności szkolnej oraz innowacyjnych metod nauczania.