Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych dla I LO w Brzegu!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 marca 2016 21:24
Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych dla I LO w Brzegu!   5.03.2016r. w Zespole Szkół Medycznych odbyły się I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły Radio Opole, Radio Park oraz TVP 3. Głównym sędzią mistrzostw był ratownik medyczny Andrzej Wojnarowski.

   Konkurencja była spora, początkowo w zawodach miało wziąć udział 12 zespołów z województwa, ostatecznie udział wzięło 9 zespołów. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Emilia Gielczowska z kl. 2b, Maria Wierny z kl. 2b, Patrycja Pogorzelska z kl. 1b oraz Aleksandra Łojowska z kl. 1c. Opiekunem drużyny była mgr Anna Sobutka.

   Drużyny konkurowały ze sobą w części teoretycznej i praktycznej. Pierwsze zadanie polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Test trwał 60 minut i każdy uczestnik rozwiązywał test oddzielnie. Następnie punkty były sumowane dla drużyny. Drugim zadaniem była część praktyczna składająca się z pięciu zadań. W tej kategorii zespoły walczyły drużynowo. Tutaj sprawdzana była umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, poza tym liczyła się również umiejętność działania w zespole i kierowanie nim. Również w tej konkurencji uczennice poradziły sobie bardzo dobrze.

    Warto nadmienić, że I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego z Brzegu zajmując I miejsce wyprzedziło Zespół Szkół Rolniczych z Grodkowa (II miejsce), II Liceum Ogólnokształcące z Brzegu (III miejsce) oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Niemodlina, które zajęło IV miejsce.

   Dzięki hojności licznych sponsorów, których udało się pozyskać Pani Marcie Polanowskiej (Dyrektor Zespołu Szkół Medycznych), uczestnicy zawodów otrzymali wartościowe i atrakcyjne nagrody.

Uczennice reprezentujące I LO w Brzegu wygrały dla szkoły sprzęt o łącznej wartości 3000zł! Nagrodą główną oprócz pucharu i dyplomu jest fantom o wartości 1000 zł i defibrylator AED Trainer 2 o wartości 2000 zł. Przedmioty te będą mogły być wykorzystane głównie na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa, która ma w swoim programie nauczania pierwszą pomoc oraz do przygotowywania się do konkursów w tej kategorii.

   Dodatkową kategorią podczas zawodów był test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy dla nauczycieli, w tej kategorii Anna Sobutka zdobyła puchar za II miejsce.

   Podsumowując sobotni sukces można śmiało powiedzieć: „Stary, ... jesteś w dobrych rękach”. Zwycięzcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Anna SobutkaOto linki do kolejnych galerii zdjęć (za stroną internetową organizatora):

 

Galeria 1

 

Galeria 2