Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Pożegnania nadszedł czas
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 maja 2015 21:39

,,Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć"

Dżem Dnia 24 kwietnia 2015r odbyło się w naszym liceum zakończenie roku klas trzecich. Uroczystość przygotowali dla swoich starszych kolegów drugoklasiści. Była ona podzielona na dwie części - oficjalną i artystyczną. Poprowadziła ją Julia Jurek.

   Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie wręczono nagrody wyróżniającym się absolwentom. Naukę w liceum z tytułem prymusa szkoły ukończyli : Aleksandra Michalak, Adam Wrzeszczyński, Aleksandra Matusik i Dominika Baran. Ich ciężka praca i determinacja opłaciły się i skończyli szkołę z najlepszymi wynikami spośród swoich kolegów i koleżanek. Tytułem wzorowego ucznia mogli poszczycić się Patrycja Petrus, Patrycja Chrabąszcz, Marta Gil i Iwona Bachula.

   Wyróżniono także członków pocztu sztandarowego naszej szkoły i uczniów uczestniczących w pracach Samorządu Uczniowskiego: Adama Wrzeszczyńskiego jako przewodniczącego samorządu, Aleksandrę Michalak, Martynę Kawarską, Justynę Lipianin, Martę Bogdan, Kingę Świętochowską, Martę Gil, Aleksandrę Matusik, Patryka Tracza, Konrada Chodaka, Przemysława Wawryka, Klaudię Kowalską, Karolinę Szwed, Kamila Bauka i Katarzynę Zatoń. Pamiątkowymi dyplomami za pracę wolontariacie SK Caritas uhonorowano: Ewę Nowakowską, Aleksandrę Mrozowską, Aleksandrę Michalak, Dominikę Brodzińską, Adama Wrzeszczyńskiego, Emilię Jakubów, Gabrielę Bąk, Grzegorza Mazura, Iwonę Bachulę, Katarzynę Dziedziul, Kingę Świętochowską, Martę Bogdan, Monikę Czajkowską, Martę Gil, Michała Dziwaka, Małgorzatę Florczuk, Martynę Kawarską, Natalię Świerczek, Patrycję Chrabąszcz, Paula Betkera, Paulinę Pochwałę. Za szczególne osiągnięcia w sporcie nagrody otrzymali Mateusz Patrzałek, Adam Wrzeszczyński i Piotr Łopusiewicz. Oprócz tego wyróżniono Justynę Klimek za trzyletnią pracę w samorządzie klasowym i Marka Przybyłę za nieprawdopodobną, niemal stuprocentową frekwencję przez wszystkie trzy lata nauki w liceum. Podziękowano także rodzicom, paniom Dorocie Tracz i Małgorzacie Herman za pomoc w przygotowaniu studniówki dla maturzystów.

   Bardziej rozrywkową część pożegnania, dla rozluźnienia naszych absolwentów przed egzaminami dojrzałości , rozpoczęła śpiewająco Patrycja Dobrzańska. Towarzyszyły jej w żartobliwym akcencie Milena Latoń i Katarzyna Rudnik tworząc tło, a akompaniował na gitarze akustycznej Robert Kuziel. Tuż po znanej piosence na scenie rozpoczął się kabaret pt. ,,Szkoła" wzorowany na skeczu kabaretu Smile. Na scenie występowali: Wojciech Medyk, w roli nauczyciela oraz Sylwia Parol i Alicja Kopczyńska jako uczennice. Rozbawiona widownia nie szczędziła braw, będących wyrazem uznania dla przedstawienia. Następnie na scenie rozbrzmiała piosenka ,,Okularnicy" w wykonaniu Eweliny Regner, sam występ został jednak przerwany pewnymi problemami technicznymi, absolwenci zrozumieli problem i podziękowali Ewelinie gromkimi brawami, a do występu przygotowywał się nasz szkolny magik- Bartek Lewandowski, który kolejny raz zachwycił sprawnie wykonanymi sztuczkami, wciąż zadziwiającymi widownię. Pożegnanie zakończyło emocjonalne wykonanie piosenki "Niepokonani" przez Aleksandrę Makłowicz. Występ wzbudził wzruszenie wśród ostatnich klas, które prawdopodobnie nie spotkają się już w tym samym składzie. Prowadząca Julia Jurek oraz dźwiękowcy: Kamil Bajsarowicz i Bartłomiej Wojtunik również przyczynili się do sukcesu przedstawionego programu. Tak zakończyła się przygoda uczniów trzecich klas w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu, którzy teraz będą czekać w napięciu na egzaminy a potem na wyniki matur. Wszystkie drugie klasy trzymają kciuki i życzą powodzenia w dalszych etapach życia.

Autorzy: Monika Lasota i Karolina Olszówka - koło dziennikarskie I LO