Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Pożegnania nadszedł czas
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 maja 2014 16:53

Pożegnania nadszedł czas

    Zakończenie roku szkolnego dla trzecioklasistów miało miejsce dwudziestego piątego kwietnia w auli I L O. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczystość, z wręczeniem nagród i częścią artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas drugich. Pożegnanie klas trzecich rozpoczął występ Justyny Kubów i Kasi Zatoń. Dziewczyny zaśpiewały znaną piosenkę „Ordinary Love”. Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Małgorzata Dyminczuk, mówiąc o trzyletniej nauce w naszej szkole życzyła absolwentom sukcesów w dorosłym życiu. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród i dyplomów wyróżnionym uczniom. Pani dyrektor wręczyła nagrody za wyniki w nauce i za wzorową ocenę z zachowania.

   Nagrodę i tytuł prymusa szkoły otrzymały: Martyna Górecka, Kinga Krężel i Klaudia Chmielewska. Za wzorowe zachowanie uhonorowano Martę Dubyk, Gabrielę Kawiak i Katarzynę Żółtaniecką. Potem przyszedł czas na nagrody dla sportowców. Wręczono je Małgorzacie Kawuli, Wojciechowi Krawcowowi, Adamowi Gutwińskiemu, Piotrowi Pączkowi i Maciejowi Hajdukowi. Następnie przyznano nagrody opiekuna samorządu Martynie Góreckiej, Ewie Januszek i Kindze Krężel za nienaganną pracę w jego strukturach. Nagrodę opiekuna samorządu otrzymali również Urszula Baron, Kamila Humnicka, Marta Kowalska i Tomasz Dylak za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Uznanie zdobyli również wolontariusze, którzy otrzymali dyplomy Szkolnego Koła Caritas, za działalność charytatywną w ciągu trzech lat nauki w liceum. Wyróżnieni uczniowie to: Dawid Wołkowski, Aleksander Horowski, Aleksandra Luby , Małgorzata Iwanyszczuk, Beata Rosół, Ewa Januszek, Kamila Szpak, Kinga Winnicka, Marta Mroczkowska, Marta Maciążek, Natalia Lemieszczak, Natalia Stefańska, Paulina Colard, Sebastian Dyda, Sylwia Tyc, Tomasz Dylak, Agata Bagińska, Anna Wójcik, Daria Kozimor, Małgorzata Paziuk i Roksana Bilicz. Tak liczna grupa nagrodzonych wolontariuszy dobrze świadczy o zaangażowaniu uczniów naszej szkoły w problemy społeczne i pomoc innym. Przyznano również nagrodę Roksanie Bilicz za zdobycie pierwszego miejsca w szkole w Ogólnopolskim Konkursie Geo-Planeta, a także za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w Konkursie - Prawa człowieka wieńczącego projekt Szkolnego Klubu UNESCO. Nagrodę otrzymała też Aleksandra Luby za reprezentowanie szkoły w konkursach recytatorskich.

   Potem nastąpiła część artystyczna. Swoimi występami tę część uświetniły : Joanna Piasecka w utworze „The Show” Aleksandra Mrozowska w piosence „Nieodkryty ląd” i Martyna Kawarska z ,,Melodią ulotną”. Ola Makłowicz i Ewelina Regner zaśpiewały piosenkę ,,It’s my life” z akompaniamentem gitary elektrycznej, na której zagrała Dagmara Walczyńska. Kinga Świętochowska i Marta Bogdan złożyły maturzystom życzenia – powodzenia na egzaminie i w dalszym życiu oraz przyjęcia na wymarzone studia. Na koniec wystąpiła grupa taneczna w składzie : Aleksandra Majewska, Natalia Soroczyńska, Aleksandra Karolewicz i Natalia Szczepaniak. Gdy tylko dziewczyny zakończyły swój występ, aula I LO została podbita przez Piratów z Karaibów. Uczniowie kilku klas, przebrani za złowieszczych korsarzy postarali się o przyciągnięcie uwagi widzów. Na scenie dużo się działo, piraci śpiewali szanty, wymachiwali bronią, popijali rum i podjadali rybę z puszki. Jedna osoba szczególnie się wyróżniała, a był to Wojtek Medyk w dopracowanym przebraniu syreny. Pod koniec uroczystości, gdy morscy rozbójnicy zdecydowali się nas uwolnić i opuścili aulę, maturzyści wyszli przed szkołę, gdzie uwieczniono ich na kilku pamiątkowych fotografiach. Program uroczystości przygotowały panie Grażyna Lechki, Aleksandra Podlaha oraz Marta Król.

Autorzy: Aleksandra Kawiak i Monika Lasota, Koło dziennikarskie, klasa 1b

Więcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć".