Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Nasz teatralny angielski
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 04:32

Nasz teatralny angielski   Powiatowy Przegląd Teatrów Anglojęzycznych to coroczne zestawienie spektakli teatralnych w języku angielskim organizowane przez szkołę językową „Progress”. W tym roku 4 kwietnia odbywała się już piąta edycja. Wystąpiły gimnazja i szkoły średnie z Brzegu, w tym nasza szkoła.

   Przegląd rozpoczął się o godzinie 9. Po krótkim wprowadzeniu i podaniu kilku najważniejszych punktów regulaminu, pojawiła się pierwsza grupa.

   Publiczne Gimnazjum nr 1 pod kierownictwem pani Doroty Banik przedstawiło spektakl pod tytułem „Romeo and Juliet-Happy End”. Średnio udany występ głównie z powodu słabej słyszalności. Brak mikrofonów i stres powodowały, że aktorzy nie mówili wystarczająco głośno by dało się ich wyraźnie słyszeć w dalszych rzędach.

   Po nich przyszła kolej na drugą grupę pani Iwony Denes z tego samego gimnazjum. Przedstawili scenę pod tytułem „And Say It Now!”. Opowiadała historię rodziny królewskiej, która była za gruba by spełniać swoje marzenia. Wszystko było by dobrze gdyby nie to, że pokazali więcej tańczenia czy przechodzenia po scenie niż używania języka angielskiego.

   Publiczne Gimnazjum wystawiło w tym roku trzy grupy. Pierwsza pod patronatem pani Anety Kramarczyk przedstawiła przedstawienie pod tytułem „Cindrella”. Ciekawą wariację na temat słynnej bajki, gdzie tytułowa Cinderella (Kopciuszek) jest przedstawicielką subkultury metalowców, wróżka jest pomocnym ninja, a zgubiony pantofelek glanem.

   Druga grupa prowadzona przez panią Agatę Hojeńską w przedstawieniu „The Blind Date Show” pokazała połączenie skeczu pod tytułem „Tofik” kabaretu „Ani Mru Mru” z światem bajek i swojego czasu popularnymi programami randek w ciemno. W ten sposób Tofik szczęśliwie ożenił się z Snow White (Królewna Śnieżka). Po tym występie ogłoszono przerwę.

   Na początku przerwy wystąpiła grupa taneczna „Special Edition”. Pokazała scenę znaną z ich przedstawienia „Defekt Motyla”, z tą różnicą, że wykonana była w języku angielskim.

   Po przerwie przyszedł czas na trzecią grupę z Gimnazjum nr 3 i drugą grupę pani Agaty Hojeńskiej. Pokazali spektakl pod tytułem „Betty The Elephant”. Opowiadał on historię Betty chorej na przypadłość przez, którą pożerała wszystko łącznie z meblami i światłem w lodówce. Później przeszła ona operację i znów stała się normalną kobietą.

   Teraz przyszła kolej na szkoły średnie, które łącznie z gimnazjami startowały w tej samej kategorii. Swoje przedstawienia przygotowały tylko dwie szkoły Zespół Szkół Ekonomicznych i nasza szkoła-Liceum Ogólnokształcące nr 1.

   „Ekonomik” pod nadzorem pani Magdaleny Folęgi przedstawił „The Princess And The Frog”. Samotna księżniczka narzekała na samotność, ale kiedy przyszła żaba chcąc się z nią zaprzyjaźnić odrzuciła ją, mimo to, że oczywiście okazała się księciem. Happy End polegał tutaj na tym, że księżniczka szczęśliwie dalej żyła sama, a książę nadal mógł oddać siębyciu żabą.

   Nasza szkoła, którą przygotowywała pani Agnieszka Hebda-Grabowska pokazała wariację popularnego serialu „Sherlock” w występie pod tytułem „Shakespeare’s Apple Pie”. W skład grupy wchodzili: Konrad Chodak (Sherlock), Patryk Tracz (Watson), Aleksandra Matusik (złodziejka), Maria Sudak(aktorka), Paulina Zarucka(suflerka), Katarzyna Zatoń(pani reżyser), Przemysław Wawryk(aktor) oraz Justyna Kubów (aktorka). Spektakl opowiadał historię krótkiego śledztwa, gdzie po kolei ginęły osoby. Sherlockowi jednak nie udało się rozwiązać sprawy, gdyż zmarł w trakcie jej rozwiązywania. Całość była bardzo dobrze wykonana, aktorzy mówili wystarczająco głośno by można ich była słyszeć, w skrócie wszystko dopięte na ostatni guzik.

   Jury przyznało trzecie miejsce przedstawieniu „The Blind Date Show”. Zasłużenie, choć wiele grup prezentowało podobny poziom i można było wytypować kogoś innego. Drugie miejsce przypadło przedstawieniu pod tytułem „Cinderella”. Tutaj już większych możliwości innego wyboru nie było. Pierwsze miejsce zdobyła natomiast nasza szkoła. Tak zwany „Stary” zdaniem jury wykonał najlepszą pracę. Nie zresztą tylko według nich, publiczność także sądziła, że to im powinno przypaść to miejsce sądząc tak, na przykład, po owacjach. Z innych przedstawiających ekip byli najlepsi.
Więcej zdjęć w dziale Galerie zdjęć.