Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Koncert, koncert, koncert!
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 marca 2014 09:52

Koncert, koncert, koncert!

Szkolne Koło Caritas w I LO zorganizowało z okazji Walentynek koncert charytatywny, w którym wystąpili uczniowie z naszej szkoły.   Walentynki są okazją do powiedzenia komuś jak jest nam drogi i bliski. Ta tradycja weszła już na stałe do popkultury. Czy się to komuś podoba czy nie, co roku musimy się zmierzyć z ,,czerwonymi serduszkami’’.

Można jednak nadać tej tradycji głębszy sens, bo przecież, jak powiedział Brentan:,,Jedynie miłość rozumie tajemnicę: innych obdarowywać i samemu przy tym stać się bogatym”. Taka właśnie myśl przyświecała twórcom i uczestnikom koncertu charytatywnego, który miał miejsce 14 lutego w auli naszej szkoły. Koncert zadedykowany był tym, którzy potrzebują pomocy, ponieważ ich codzienne życie jest trudne i biedne. Cały dochód z koncertu przekazano na rzecz polskiej misji katolickiej na Madagaskarze, prowadzonej przez absolwenta I LO, księdza Marka Maszkowskiego.

   Ze sceny popłynęły dźwięki znanych piosenek o miłości w wykonaniu Oli Mrozowskiej, Joanny Piaseckiej, Pauliny Kusowskiej, Oli Makłowicz, Eweliny Regner, którym akompaniował Robert Kuziel. Fragmenty wywiadu z księdzem Maszkowskim oraz list otwarty adresowany do mieszkańców Brzegu odczytał Paulo Soboń. Swoje wiersze recytowała Dominika Brodzińska a na saksofonie zagrała Ola Mazurek. Obejrzeliśmy również taniec w wykonaniu Moniki Pregel, Beaty Święcickiej, Oli Karolewicz, Oli Majewskiej, Andżeliki Smolarczyk.

   W przedstawieniu nie zabrakło elementów humorystycznych. Był nim niewątpliwie gwóźdź programu- występ zespołu LO BOYS, w składzie: Patryk Tracz, Przemek Wawryk, Kamil Bauk. Menadżerkę grupy zagrała Kasia Zatoń a w roli ochroniarzy wystąpili: Daniel Potępa Krzysztof Telwak i Grzegorz Mazur.Koncert poprowadziła Ola Michalak. Przygotowały panie Anna Karbowska, Anna Królak i Grażyna Woźniak.

Autor: G.W.