Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Hakowicze nie próżnują
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 lutego 2014 19:09

Przedstawiciele grupy Limforaki na spotkaniu w Ośrodku Medycznym SAMARYTANIN.

 

Hakowicze nie próżnują

 

   W tym roku odbywa się już kolejna, tj. siódma edycja programu „Mam Haka Na Raka”. Tegorocznym tematem programu są nowotwory układu chłonnego - chłoniaki. Do programu ponownie przyłączył się zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu, tym razem są to „Limforaki” reprezentujący klasę drugą o nachyleniu biologiczno-chemicznym.

   Oprócz przeprowadzanych w placówkach szkolnych prelekcji, dystrybucji ulotek edukacyjnych i zbierania podpisów na deklaracjach dotyczących wykonania badań profilaktycznych, postanowiliśmy powiększyć naszą wiedzę na temat nowotworów. W tym celu 29 stycznia nasza grupa odwiedziła Ośrodek Medyczny SAMARYTANIN w Opolu. Na miejscu spotkała nas ogromna niespodzianka, rezydujący tam personel bardzo przyjaźnie opowiedział nam o sposobach leczenia raka, opiece nad chorymi i ich rodzinami, a także o ośrodku, z którym na końcu dokładnie się zapoznaliśmy.

   Głównym punktem naszego wyjazdu był jednak wywiad przeprowadzony z właścicielem i pomysłodawcą powstania placówki, lek. med. Cezarym Judą. Z naszej rozmowy wynikało, że niestety nowotwory są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zgonów w Polsce.

Klikając na przycisk "Odtwórz" możesz wysłuchać wywiadu, jakiego udzielił lek. med. Cezary Juda.



   Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że na chłoniaka będącego tematem tegorocznej kampanii może zachorować każdy z nas, niezależnie od płci czy wieku. Pocieszające jest jednak, że odpowiednia profilaktyka a następnie wczesna diagnoza pomagają znacznie zmniejszyć to zagrożenie.

Wywiad z lek. med. Cezarym Judą.    Przy ośrodku działa także Fundacja Onkologiczno-Hospicyjna SAMARYTANIN, której zadaniem jest pomoc osobom chorym, nie mającym własnych środków do pokrycia kosztów leczenia. Każdy z nas może w tej kwetsii pomóc. Jest to możliwe dzięki przekazaniu symbolicznego 1% podatku.

   Zainteresowanych pełną treścią bardzo wartościowego wywiadu, a także możliwością wsparcia fundacji zapraszamy na naszą stronę internetową (poprzez stronę internetową I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu: lo1brzeg.wodip.opole.pl) oraz profil grupy na Facebooku – facebook.com/limforakiLO1.

   Grupa „Limforaki” składa serdeczne podziękowania lek. med. Cezaremu Judzie za ogromną przychylność i pomoc w realizacji zadań tegorocznej edycji programu Mam Haka Na Raka.

   Prosimy o wsparcie Fundacji Onkologiczno-Hospicyjnej SAMARYTANIN poprzez przekazanie 1% Państwa podatku. Serdecznie dziękujemy.

Oto jak można wspomóc Fundację SAMARYTANIN

Zdjęcia z wizyty w ośrodku.