Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Spotkanie z władzami miasta i powiatu w I LO w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 lutego 2014 10:19

Spotkanie z władzami miasta i powiatu w I LO w Brzegu   W środę, 5 lutego 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu odbyła się debata, w której uczestniczyli burmistrz miasta Brzegu, pan Wojciech Huczyński oraz starosta powiatu brzeskiego, pan Maciej Stefański. Oprócz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu w debacie wzięli udział również uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu. W spotkaniu uczestniczyły pani dyrektor I LO w Brzegu Małgorzata Dyminczuk i pani dyrektor ZSE w Brzegu Małgorzata Małecka-Mianowany. Organizatorem był pan Andrzej Jędrzejko.

   Spotkanie zostało zorganizowane po to, aby brzeska młodzież mogła zadać władzom miasta różne pytania dotyczące spraw miasta i uzyskać na nie bezpośrednie odpowiedzi.

   Uczniowie pytali między innymi o sens budowy brzeskiej przystani. Niektórzy z nich uważali, że pieniądze, które zostały przeznaczone na ten cel mogły być o wiele lepiej wykorzystane. Chcieli także znać plany dotyczące odnowienia odkrytego basenu. W trakcie trwania debaty poruszona została również kwestia obecności Romów w Brzegu. Z ust brzeskiej młodzieży kilkakrotnie padały pytania dotyczące miejsc rozrywek dla młodych ludzi, których ich zdaniem brakuje w mieście. Uczniowie zainteresowali się także problem bezrobocia oraz cenami biletów komunikacji miejskiej.

   Dla młodzieży uczącej się w I Liceum Ogólnokształcącym ważne było pytanie o możliwość ufundowania stypendium dla zdolnych uczniów, w związku z zajęciem przez tę szkołę szóstego miejsca wśród najlepszych liceów w województwie.

   Pan Burmistrz oraz Pan Starosta starali się odpowiadać wyczerpująco na zadawane im pytania. Próbowali oni wyjaśnić jak najrzetelniej, czym muszą się kierować podejmując decyzje dotyczące spraw miasta i powiatu. Mamy nadzieję, że tego typu debata nie była pierwszą i ostatnią, ale spotkania władz miasta z młodzieżą będą organizowane częściej.

Natalia Lemieszczak koło dziennikarskie - I LO w Brzegu