Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Coraz bliżej Święta, czyli Mikołajki w I LO w Brzegu
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 grudnia 2013 17:42

 

Coraz bliżej Święta, czyli Mikołajki w I LO w Brzegu

 

 

      Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem na łonie rodziny, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny.

      Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, mgr. Wojciechem Wolakiem, organizuje Koncert Mikołajkowy.

      W tym roku nie mogło być inaczej – 6 XII 2013 roku klasy pierwsze, drugie i trzecie zostały zaproszone do udziału w przedświątecznej imprezie. Poza walorami artystycznymi ważne były również finanse naszej uczniowskiej społeczności – wpływy z tegorocznej imprezy przeznaczone zostały na działalność Szkolnego Koła „Caritas” oraz pomogą zmodernizować szkolny sprzęt muzyczny.

      Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „Last Christmas”, „Coraz bliżej święta” czy też „Pada śnieg”) zawierał m.in. utwory Johna Lennona, Chrisa Rea czy też Varius Manx. Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców, wzięli w nim udział także ci, którzy w 2012 roku nie mieli okazji się zaprezentować. Koncert poprowadził Adam Wrzeszczyński z klasy II „b”, a swój talent mieli okazję zaprezentować: debiutanci na naszej szkolnej scenie – Anna Kosztowniak, Aleksandra Makłowicz, Dagmara Walczyńska i Robert Kuziel (wszyscy z kl. I „b”), Karolina Szwed, Justyna Kubów, Przemysław Wawryk (wszyscy z kl. II „a”), Kinga Świętochowska, Aleksandra Mrozowska, Martyna Kawarska (wszyscy z kl. II „b”) oraz zespół „Agro – Wczasy” w składzie Konrad Chodak, Kamil Bauk, Patryk Tracz i Katarzyna Zatoń (wszyscy z kl. II „a”).

      Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na występ zespołu „Agro – Wczasy”, którego członkowie poprzez oryginalne stroje i jeszcze bardziej nowatorskie wykonanie od pozostałych wzbudzili burzę oklasków i prawdziwy entuzjazm wśród przybyłych na koncert.

      Organizator koncertu, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowite widowisko.

Autor: mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)