Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
XI Wrocławski Marsz na Orientację
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 października 2013 21:15
XI Wrocławski Marsz na Orientację

   5 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Wrocławskim Marszu na Orientację, który odbył się w Białym Kościele k. Strzelina. W marszu wystartowało około tysiąca osób w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1c i 3d, wystawiając 3 drużyny po 3 osoby każda. Opiekunem naszych ekip była pani mgr Sylwia Kownacka.

   Każda drużyna miała do wypełnienia kartę startową, na której miała podane punkty kontrolne, do których należało dotrzeć. Wszystkie punkty kontrolne miały różną wartość. Dodatkowo trzeba było znaleźć 2 punkty, których nie było na mapie poprzez rozwiązanie rebusu lub dobrą odpowiedź na pytanie – zagadkę. Kolejne punkty można było zdobyć za poprawne rozwiązanie zadań matematycznych. Ogłoszono również limit czasowy – 90 minut. Ekipy, które przychodziły po czasie, dostawały punkty karne. Ponieważ trasa była bardzo wymagająca, to większość reprezentacji docierała na linię mety z lekkim opóźnieniem.

   Nasza szkoła pokazała, że ma potencjał, bo najlepsza ekipa ze „starego ogólniaka” z 1c zajęła 13 miejsce przegrywając tylko z liceum z Wrocławia, Jawora i Trzebnicy. W ciągu dwóch lat będą mieli szanse być może nawet na podium. Pozostałe dwie drużyny miały problem z opanowaniem trasy i w ten sposób zajęły dalsze lokaty w środku stawki. Jednak wszyscy zgodnie powiedzieli, że impreza była przednia. Połączenie matematyki ze świetną zabawą związaną z szukaniem odpowiednich miejsc okazało się świetnym pomysłem. Dobra organizacja przez władze Białego Kościoła oraz Uniwersytetu Wrocławskiego sprawiła, że emocje były zarówno na trasie, a także poza nią. Przy okazji odbyły się imprezy towarzyszące, głównie konkurencje sportowe. Każdy mógł się w czymś pokazać. Gratulujemy organizatorom świetnej oprawy i liczymy, że w przyszłym roku będzie lepiej i oczywiście, że nasza szkoła zajmie miejsca w czołówce marszu.