Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
<< Paź 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Reklama
Niech żyje bal...
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 lutego 2013 22:34"Niech żyje bal..."   Dnia 25 stycznia 2013r. odbyła się studniówka uczniów klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Brzegu. W tym roku zaszczyt ten spotkał grupę 155 uczniów.

   Uroczystość odbyła się w reprezentacyjnej sali gościnnego Holelu Oławian w Oławie. Głównymi uczestnikami wydarzenia byli oczywiście przyszli maturzyści reprezentujący pięć nachyleń szkoły, ich wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice.

   Część oficjalną otworzyło powitanie gości i wystąpienie dyrektor szkoły mgr Małgorzaty Dyminczuk, która zwięźle podsumowała trzy lata nauki, podzieliła się refleksjami na temat wagi egzaminu maturalnego oraz życzyła wszystkim zebranym szampańskiej zabawy. Głos zabrał także Pan Mariusz Fijałkowski, przedstawiciel rodziców, organizatorów balu, gratulując uczniom i dziękując nauczycielom za trud pedagogiczny.

   Punktem kulminacyjnym tej części balu był tradycyjny polonez. Przez parkiet przetoczył się korowód taneczny w rytmie muzyki, znanej wszystkim z filmu „Pan Tadeusz” – w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli wychowawców i uczniów. Warto nadmienić, iż odpowiedzialnymi za przygotowanie układu tanecznego byli nauczyciele wychowania fizycznego z mgr B. Czyż na czele.

   Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek i wspólne tańce. W ten sposób tradycji stało się zadość, a atmosfery tego wieczoru z całą pewnością nie zapomną jego uczestnicy. Maturzyści, chłopcy z klas 3c oraz 3d, przedstawili program artystyczny, w którym z humorem i autoironią zaprezentowali swoje talenty taneczne. Występ wywołał burzę oklasków i uśmiechy na ustach widowni.

A za sto dni matura...Zdjęcia dzięki uprzejmości P. Pawlity - redakcja Nowej Trybuny Opolskiej.

   W dniu balu szkolnego miało również miejsce gremialne odtańczenie poloneza na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu. Uczestniczyli w wydarzeniu uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Brzegu a organizatorem było Starostwo Powiatu Brzeskiego ze Starostą, Maciejem Stefańskim na czele.

Zdjęcia z wydarzenia w wykonaniu mgr K. Sternal.