Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Coraz bliżej święta...
Wpisany przez Administrator   
sobota, 29 grudnia 2012 08:56


Coraz bliżej święta, czyli Mikołajki w I LO w Brzegu


   Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem na łonie rodziny, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny.

   Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, mgr. Wojciechem Wolakiem, organizuje Koncert Mikołajkowy.

   W tym roku nie mogło być inaczej – 7 XII 2012 roku klasy pierwsze, drugie i trzecie zostały zaproszone do udziału w przedświątecznej imprezie. Poza walorami artystycznymi ważne były również finanse naszej uczniowskiej społeczności – wpływy z tegorocznej imprezy przeznaczone zostały na działalność Szkolnego Koła „Caritas”, wesprą również brzeskie schronisko dla zwierząt oraz pomogą zmodernizować szkolny sprzęt muzyczny.

   Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „Last Christmas”, „Coraz bliżej święta” czy też „Pada śnieg”) zawierał m.in. kolędy. Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców, wzięli w nim udział także ci, którzy w 2011 roku nie mieli okazji się zaprezentować. Koncert poprowadził bohater opowiadania Karola Dickensa („Opowieść wigilijna”) Ebenezer Scrooge, czyli Arkadiusz Karolewicz z klasy III „c”, a swój talent mieli okazję zaprezentować: debiutantki na naszej szkolnej scenie – Karolina Szwed (kl. I „a”) i Kinga Świętochowska (kl. I „b”) oraz Aleksandra Luby (kl. II „d”), Ewelina Poświstak i Piotr Mędykowski (kl. III „b”), Magdalena Trembecka, Karolina Kudra, Karolina Tymków, Albert Fijałkowski, Maksymilian Rezmer i Karol Maryszczak (wszyscy z kl. III „c).

   Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na występ Karola, którego oryginalny strój i jeszcze bardziej nowatorskie wykonanie od pozostałych zbudziło burzę oklasków i prawdziwy entuzjazm wśród przybyłych na koncert.

   Organizator koncertu, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowite widowisko.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)

Więcej zdjęć w dziale "Galerie zdjęć".