Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Koncert Mikołajkowy 2011 w I LO
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 grudnia 2011 20:53Koncert Mikołajkowy 2011 w I LO   Grudzień każdego roku jest magicznym czasem. Miesiąc ten od zawsze kojarzy się dużej części ludzkości z wydarzeniami mającymi według tradycji miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, czyli z Bożym Narodzeniem. Dla społeczności uczniowskich wielu szkół jest to okres związany z odpoczynkiem na łonie rodziny, refleksją na temat mijającego roku, a także poczynieniem pewnych planów na rok kolejny.

   Stało się już niemal tradycją, iż w grudniu każdego roku, Samorząd Uczniowski I LO w Brzegu wraz ze swoim opiekunem, mgr. Wojciechem Wolakiem, organizuje Koncert Mikołajkowy.

   W tym roku nie mogło być inaczej – 9 XII 2010 roku klasy pierwsze, drugie i trzecie zostały zaproszone do udziału w przedświątecznej imprezie. Poza walorami artystycznymi ważne były również finanse naszej uczniowskiej społeczności – wpływy z tegorocznej imprezy przeznaczone będą na zakup nowego sztandaru dla szkoły oraz wspomogą działalność Szkolnego Koła „Caritas”.

   Po przeprowadzeniu prób oraz przygotowaniu Auli do koncertu nastał wreszcie dzień, w którym nasze szkolne gwiazdy miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności. Repertuar związany był z tematyką świąteczną i poza obowiązkowymi hitami (np. „Last Christmas”, „Coraz bliżej święta” czy też „Pada śnieg”) zawierał m.in. kolędy. Ważne w całym przedsięwzięciu było to, iż obok ubiegłorocznych wykonawców, wzięli w nim udział także ci, którzy w 2010 roku nie mieli okazji się zaprezentować. Koncert poprowadził św. Mikołaj – Arkadiusz Karolewicz z klasy II „c”, a swój talent mieli okazję zaprezentować: Ewelina Poświstak (kl. II „b”), Magdalena Trembecka, Karolina Kudra, Karolina Tymków, Aleksandra Kowalczuk, Małgorzata Kaliszewska i Karol Maryszczak (wszyscy z kl. II „c”), Karolina Pawlicka i Jakub Dębski (oboje z kl. II „e”), Karolina Pach (kl. III „b”) oraz Aleksandra Pietraszewska (kl. III „d”). Nad właściwą oprawą muzyczną czuwali Paweł Krzykowski i Jakub Sychla z klasy II „e”.

   Wszystkie aranżacje, przygotowane z sercem, nie ustępowały oryginalnym wykonaniom. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na występ Karola i Jakuba, których oryginalny strój i jeszcze bardziej nowatorskie wykonanie od pozostałych zbudziło burzę oklasków i prawdziwy entuzjazm wśród przybyłych na koncert.

   Organizator koncertu, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowite widowisko.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)

Pełna galeria zdjęć z występu znajduje się w dziale "Galerie zdjęć" w panelu po lewej stronie. Autorką zdjęć jest Monika Maciocha z klasy 3e.