Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
MHNR 5 tuż tuż...
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 grudnia 2011 16:26

"Mam haka na raka 5" rusza tuż tuż   Po raz piąty rusza ogólnopolska akcja Mam Haka Na Raka. W tym roku uczniami biorącymi w niej udział są Kamila Jelonek (lider zespołu), Justyna Niziołek, Alicja Grudzińska, Natalia Biss oraz Dawid Mularski - uczniowe klasy 2b.

   Mam Haka Na Raka to edukacyjny program, który jest skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego zadaniem jest zaangażowanie młodych ludzi w profilaktykę nowotworową poprzez tworzenie kampanii społecznej promującej postawy prozdrowotne.

   Nasza szkoła, a szczególnie uczniowie klas biologiczno-chemicznych, zawsze bardzo chętnie angażują się w tą akcję, czego wynikiem są osiągnięcia z wcześniejszych lat. W roku 2008 zajęliśmy 16. miejsce, w 2009 miejsce 4., 2010 rok przyniósł nam 2., a w ubiegłym roku grupa "Deep Breath" weszła do finałowej szesnastki otrzymując nominację do nagrody za działania lokalne.

   W tym roku podejmujemy się ciężkiego zadania, jakim jest walka z rakiem jelita grubego. Schorzenie to zajmuje drugie miejsce w Polsce wśród przyczyn zgonów na nowotwory złośliwe.

   Niedługo ruszamy z całą akcją, która obejmować będzie przygotowane przez nas wykłady o tym jak rozpoznać, zapobiegać i leczyć raka jelita grubego. Wykłady skierowane będą do młodzieży naszego liceum oraz do młodzieży brzeskich gimnazjów. Będziemy przeprowadzać też ankiety na temat chorób nowotworowych. Z okazji Dnia Hakowicza, 4.02.2012 r. chcemy przygotować dla wszystkich niespodziankę, o której w szczegółach będziemy jeszcze informować. Mamy też dużo innych pomysłów, ale na razie niech pozostaną one tajemnicą. Chcemy tylko, żeby wiadomo wam było, iż w tegorocznej edycji będziemy się starali wspierać wychowanków domów dziecka. Jesteśmy pełni zapału i gotowi do pracy. Trzymajcie za nas kciuki!

Autor: Justyna Niziołek