Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Eu4ia - tanecznym krokiem po drugie miejsce we Wrześni
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 listopada 2011 20:24Eu4ia - tanecznym krokiem po drugie miejsce we Wrześni

   W sobotę 22 października 2011 roku w sali Publicznego Gimnazjum nr 2 we Wrześni, po raz trzeci odbył się turniej taneczny „Otwarte Grand Prix Polski Dance - Września 2011”. W konkursie wzięło udział blisko 30 zespołów, 150 solistów i kilkadziesiąt duetów z różnych zakątków Polski, m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Kalisza, Brzegu, Poznania, Chojnowa, Gniezna, Obornik czy Bydgoszczy. Nie zabrakło również naszego zespołu ‘Eu4ia’, która wzięła udział w dwóch konkurencjach tanecznych: Show Dance mini formacja powyżej 15 lat w choreografii ‘Wet’ oraz Hip-hop formacja powyżej 15 lat w choreografii ‘Squeeze it’! Grupa z wielkim zaangażowaniem wywalczyła w mini formacji II miejsce co okazało się wielkim wyróżnieniem na tle wszystkich startujących zespołów. W oczekiwanej przez grupę kategorii Hip-hop niestety nie udało się stanąć na podium, ale mimo to lider zespołu Marcin Nowotny jest bardzo zadowolony z występu ‘Eu4ii’, jak sam mówi:

„Nie uważam że przegraliśmy, daliśmy z siebie wszystko - dziewczyny zatańczyły równo, energicznie i co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Oczywiście były też lekkie niedociągnięcia, ale mimo to uważam, że był to nasz najlepszy występ jaki dotąd wytańczyliśmy. Mam nadzieję, że za rok uda się nam tak oczarować jury, aby stanąć przynajmniej na podium. Na pewno będziemy dużo ćwiczyć. Chcę przy okazji podziękować dziewczynom z zespołu za czas i chęci. Gdyby nie one to ‘Eu4ia’ nie istniałaby. Dziękuję również wszystkim tym, którzy działają na rzecz Eu4ii”.

   Z naszej szkoły nie zabrakło również solistów: Agnieszki Janickiej (kl. III B ) oraz Marcina Nowotnego (kl. III A), którzy brali pierwszy raz udział w kategorii ‘Solo powyżej 15 lat’ na tle ogólnopolskim. W tej kategorii trzeba było pokazać swoje umiejętności i osobowość taneczną z jak najlepszej strony i zarazem przejść trzy etapy tej kategorii. Łatwo nie było ale mimo to, nasi soliści zostali wyróżnieni: Marcin Nowotny doszedł do półfinału a Agnieszka Janicka do finału.

Gratulujemy ‘Eu4ii’ oraz solistom i życzymy im dalszych sukcesów.Poniżej występy Eu4rii (w formie playlisty YouTube - razem 7 filmów) nagrane podczas turnieju oraz kilka zdjęć z wydarzenia. Życzymy miłego oglądania.