Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Święto braci uczniowskiej - Georgianum 2011
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 czerwca 2011 11:12Georgianum 2011    W tym roku imieniny Jerzego (23 kwietnia) wypadły w Wielką Sobotę, a maj tradycyjnie jest już miesiącem matur, stąd Georgianum – impreza organizowana przez Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu – przeniesiona została na bardziej dogodny dla wszystkich termin. Święto imienia swego patrona ZSB zorganizował 3 czerwca 2011 roku.

    Na dziedzińcu piastowskiego zamku odbyły się rozgrywki międzyszkolne. Nasze liceum było godnie reprezentowane przez uczniów klas pierwszych oraz drugich. Wzięliśmy udział we wszystkich konkurencjach, a były to: strzelanie z łuku, układ taneczny, biegi przełajowe, skakanie na skakance, konkurs plastyczny, piosenka kabaretowa oraz konkurs na kobiecy strój z epoki renesansowej i barokowej. Nasza drużyna walczyła zaciekle, ale z poszanowaniem zasad fair play. Sędziowie docenili jej trud, wystawiając wysokie noty za poszczególne występy.

    W tym miejscu warto zwrócić uwagę na tych, którzy w swych konkurencjach okazali się najlepsi: zespół „Eu4ia” (taniec), Aleksandra Pietraszewska (piosenka kabaretowa), Paulina Czernik i Artur Grzesiak (oboje w rysowaniu), a także Wojciech Kołodziej, Bartosz Maciocha oraz Michał Żabski (cała trójka w przeciąganiu liny).

    Mimo, iż nie udało się zająć miejsca na podium (zabrakło tylko jednego punktu), zabawa była wyśmienita i nikt z reprezentacji szkoły nie żałował, że wziął w niej udział. Za rok I LO przygotuje się jeszcze lepiej i powalczy o wygraną. Reprezentacja I LO została przygotowana przez mgr. Wojciecha Wolaka (Opiekun Samorządu Uczniowskiego).

    Opiekun młodzieży na tegoroczne Georgianum, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły – razem i każdemu z osobna, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu I Liceum Ogólnokształcące walczyło do ostatniej konkurencji o zwycięstwo.

Autor: mgr Wojciech Wolak