Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
Konkurs językowy "Pokaż nam język" edycja 2011
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 10 kwietnia 2011 09:37Konkurs językowy "Pokaż nam język" - edycja 2011    Konkurs językowy pod nazwą "Pokaż nam język" to sztandarowy produkt Wyższej Szkoły Bankowej zachęcający młodych ludzi do nauki języków obcych. Warto podkreślić, iż jest to konkurs sprawdzający wiedzę z trzech języków obcych: języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Od wielu już lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego startują w kolejnych edycjach odnosząc niemałe sukcesy.

    W tegorocznej edycji w etapie szkolnym zarejestrowano 58 uczniów. Największym powodzeniem cieszył się wśród uczniów naszej szkoły język angielski (zarejestrowano 44 uczniów), przed językiem niemieckim (8 uczniów) oraz językiem francuskim (6 uczniów). W ramach szkolnych eliminacji polegających na wypełnieniu testu językowego w formie on-line wyłoniono po trzech najlepszych uczniów z każdego z ww. języków. W ten sposób reprezentantami szkoły w kolejnym etapie zostali:

Język angielski

 • Marek Gołąbek - klasa 2d
 • Mateusz Hejduk - klasa 3c
 • Aleksandra Pietraszewska - klasa 2d

  Język niemiecki

 • Agnieszka Sokołowska - klasa 1b
 • Anna Mrozińska - klasa 3d
 • Arleta Stadniczuk - klasa 1b

  Język francuski

 • Anna Tomczak - klasa 3a
 • Paweł Wit - klasa 2a
 • Maciej Świderski - klasa 2e

      7 kwietnia 2011 roku odbył się etap wojewódzki. Uczniowie zgromadzeni w opolskiej siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej stanęli przed kolejnymi zadaniami. Podstawowym było rozwiązanie testu, tym razem składającego się ze 100 pytań. W ten sposób wyłoniono po 5 najlepszych uczniów z każdego ze sprawdzanych języków. Miło jest nam poinformować, iż w gronie 5 finalistów z języka francuskiego znalazł się uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, Maciej Świderski z klasy 2e. Reprezentanci naszej szkoły w języku angielskim nie zdołali zakwalifikować się do części ustnej. Warto jednak podkreślić, iż rywalizacja w tej kategorii była największa.

      Część ustna, do której zakwalifikował się Maciej, to dyskusja na tematy, które w tegorocznej edycji dotyczyły internetu. Młodzi ludzie, reprezentujący różne szkoły Opolszczyzny, wykazali się nie lada wiedzą językową jak i merytoryczną. Rywalizacja sprawiła, iż w rezultacie Maciej sklasyfikowany został na piątej pozycji. GRATULUJEMY!

  Za rok już kolejna edycja. Zapraszamy do udziału.

  Oto zdjęcia z wydarzenia:


 •