Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
<< Sie 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Reklama
King of Pop - w hołdzie Jacksonowi
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 marca 2011 20:38KING OF POP – I LO W HOŁDZIE JACKSONOWI    W przyszłym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu będzie obchodzić czterdziestolecie nadania szkole imienia oraz sztandaru. Sztandar dla każdej szkoły (i nie tylko) jest czymś wyjątkowym. To symbol, który każdy członek szkolnej społeczności powinien znać i szanować, jako dobro wspólne i element tradycji. Nasz sztandar – choć już trochę „wiekowy” – nadal godnie reprezentuje naszą szkołę na różnych uroczystościach. Ale teraz nadszedł czas, aby zastąpić „stare nowym”.

    Koncert poświęcony Michaelowi Jacksonowi zapoczątkował okres, w którym zbierane będą pieniądze na nowy sztandar, mający być pomostem łączącym minioną epokę z tą, w której obecnie żyjemy. Następnym etapem będzie sprzedaż specjalnych cegiełek wspierających samorządowe przedsięwzięcie.

    10 marca 2011 roku o godzinie 18.30 Aula I LO wypełniła się po brzegi, poza uczniami byli obecni również rodzice naszych wychowanków oraz Dyrekcja szkoły. Próby i przygotowania do koncertu trwały już od dłuższego czasu, a ostatnią ich fazą było przygotowanie dekoracji w Auli, której część zamieniła się w cmentarz.

    Wystąpienie rozpoczęło się od zgaszenia świateł – pozostały tylko oświetlenie potrzebne do tego, aby widowisko miało odpowiedni klimat. Prowadzące koncert Anny – Antoniewicz i Tomczak – po zapoznaniu przybyłych z celem imprezy, krótko scharakteryzowały życie Michaela Jacksona aż do czasu albumu „Off the Wall” (po nim był już słynny „Thriller”), nie pomijając oczywiście wątku „The Jackson 5”. Następnie rozpoczęła się ta cześć koncertu, która najbardziej elektryzowała przybyłych na nią widzów. Było to wykonanie na żywo 11 utworów, największych hitów Jacksona, z których część dodatkowo zawierała układ choreograficzny wymyślony przez utalentowaną młodzież naszej szkoły. Warto również wspomnieć, iż przed każdym utworem, prowadzące podawały ciekawostki na jego temat – tak, aby nasi uczniowie mieli pełny obraz danego hitu.

    Pierwszym zaprezentowanym utworem była piosenka pt. „Beat It”. W drugim z kolei („Thriller”) szczególny aplauz publiczności wzbudził układ taneczny i scena podnoszenia. Następnie były nie mniej widowiskowe „Black or White”, „Dirty Diana” (miłosna historia opowiedziana poprzez taniec), „Billie Jean” (także z popisami tanecznymi) „Give in to Me”, „Earth Song”, „Smooth Criminal” (tutaj również układ taneczny) „I Just Can`t Stop Loving You”, „They Don`t Care About Us” (tu z kolei wojskowy układ taneczny).

    Na zakończenie wszystkie wokalistki, w otoczeniu muzyków i tancerzy, wykonały utwór „We Are the World”. Przed opuszczeniem Auli publiczność zaśpiewała Przewodniczącej SU Natalii Jędrzejko „Sto lat” – tego dnia obchodziła osiemnaste urodziny. Potem wszyscy grzecznie rozeszli się do domów.

    Cały spektakl nie byłby możliwy bez udziału uczniów I LO. Byli to: muzycy – Tomasz Jędrysiak (perkusja), Artur Ruszała (gitara elektryczna), Dawid Suchecki (gitara elektryczna) i Filip Wiecheć (gitara basowa); wokalistki – Ewa Komborska, Karolina Pawlicka, Aleksandra Pietraszewska i Ewelina Poświstak; tancerze – Aleksandra Barbaruk, Kaja Czajkowska, Patrycja Dudziak, Patrycja Gudzik, Izabela Ilów, Aleksandra Marczewska, Marcin Nowotny i Agnieszka Wróblewska; autorzy dekoracji – Żaneta Burdun, Marta Kosno i Paulina Skarżyńska; obsługa techniczna i „dym” – Patryk Woźniak; prowadzące – wspomniane wyżej Anny Antoniewicz i Tomczak; na „bramce” stały Roksana Aleksandrowicz i Natalia Jędrzejko.

    Organizator i pomysłodawca koncertu, mgr Wojciech Wolak, pragnie podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły – razem i każdemu z osobna, którzy wzięli udział w imprezie, za wielkie zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, dzięki czemu stworzono niesamowite widowisko, które na długo pozostanie w pamięci obecnych na nim członków społeczności I LO.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)