Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
<< Gru 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Reklama
W trosce o zwierzęta
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 31 stycznia 2011 19:40W trosce o zwierzęta    Wolontariuszom, którzy działają przy naszej szkole, a są zrzeszeni wokół ogólnopolskiej fundacji warszawskiej "Świat na Tak " pod opieką mgr Renaty Kosteckiej, nie jest obojętny los czworonogów. Z całych sił starają się pomóc naszym braciom mniejszym.

    Od początku roku przeprowadziliśmy już kilka akcji właśnie dla zwierząt. Pierwsza z nich to zbieranie potrzebnych rzeczy na rzecz Przytuliska dla zwierząt w Brzegu. W kolejnym miesiącu stworzyliśmy tablicę ze zdjęciami podopiecznych z Przytuliska, po to, aby każdy uczeń mógł spojrzeć i zastanowić się nad losem tych biednych psów i być może dołączył do tych uczniów, którzy zabierają je na spacer. Istnieje także możliwość zaadoptowania wybranego pieska. W ostatnim czasie rośnie liczba zwierząt, których spotkał okrutny los ze strony człowieka. Każdy pies, kiedy zazna dobroci i czułości od swojego pana jest mu dozgonnie wdzięczny, dlatego nie nadużywajmy tego przywiązania do nas a traktujmy je z szacunkiem. Fakty z ostatnich dni na łamach mediów w Polsce przedstawiają złe traktowanie przez młodych ludzi psów, co nie jest dla nas do zaakceptowania.

    Z inicjatywy Natalii Eron z klasy IIIf, która wraz z Damianem Kordasem z klasy IIb (gospodarzem wolontariuszy, którzy pomagają w Przytulisku) została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka pieniędzy na rzecz psa o imieniu Kuba. Kojec, w którym znajdował się ten pies został podpalony, a pies mocno oparzony. Jego kuracja jest bardzo droga i każde pieniądze są ważne. Kwota zebrana przez nas w naszej szkole w dniach 24 – 26.01.2011r. to 78,80 zł, które zostały wysłane na jego leczenie.

    Los przyjaciół człowieka interesuje także znane osobistości. Na uwagę zasługuje kalendarz na rok 2011 - Wielcy Małym, w którym znani aktorzy pozowali do zdjęć wraz ze swoimi zwierzakami. Patronat nad tą akcją objęła sama małżonka Pana Prezydenta Anna Komorowska.

Osób chcących nieść pomoc nigdy nie jest za wiele, dlatego:

  • jeżeli masz ciekawy pomysł jak pomóc zwierzętom,
  • chcesz pomóc w brzeskim przytulisku poprzez wyprowadzanie psów na spacer, karmienie ich, dbanie o nie lub zwykła zabawę,
  • chcesz poznać nowych ludzi, których łączy pasja do zwierząt.

    ZGŁOŚ SIĘ DO MGR RENATY KOSTECKIEJ, pedagoga lub DAMIANA KORDASA z klasy II b

    Autorzy: Natalia Eron oraz Damian Kordas

  •