Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Bóg się rodzi...
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 grudnia 2010 17:11Bóg się rodzi...

 22 grudnia 2010 roku, tuż przed przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przepiękne jasełka, które przygotowała klasa 2"b" przy pomocy wychowawczyni mgr Grażyny Lechki i siostry Barbary Zegar. Mogliśmy się przenieść w czasy narodzin Chrystusa i poczuć się ich rzeczywistymi uczestnikami. Cała sceneria tego przedstawienia i występujący wiernie odtworzyli wydarzenie sprzed ponad 2000 lat.

Na scenie stanęli przed nami Maryja z Józefem i nowo narodzonym Jezusem, rodzice Maryi, pastuszkowie, Herod, aniołowie, diabeł i jego wysłannicy, trzej królowie, a także owieczki. Obecność diabła sprawiła, że widzowie mogli odnieść te jasełka do czasów im współczesnych. Takich, w których panuje zło, nienawiść, pycha, zakłamanie, bezwzględność, pogoń za pieniądzem, a zapominanie o rzeczach i wartościach najważniejszych. Anioły upiększyły całe widowisko śpiewem znanych nam kolęd i wprowadzały dobro tam, gdzie diabeł siał zło. Stroje i gesty aktorów były przemyślane i precyzyjnie dopracowane.

Wartość tego przedstawienia jest ponadczasowa i chociaż, co roku są przygotowywane jasełka i wszyscy znamy je od najmłodszych lat, to każdego roku przynajmniej w tym okresie możemy na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad naszym życiem, nad tym jacy jesteśmy, a jacy powinniśmy być. Dzięki tegorocznemu przedstawieniu znowu była nam dana chwila refleksji i chwila wzruszeń. Ta uroczystość pozwoliła nam przygotować się do zbliżających się świąt, poczuć ich nastrój, wyciszyć się, stać się uśmiechniętymi i życzliwymi dla siebie. Odsunąć na bok wszelkie konflikty, spory i nieporozumienia. Gdybyśmy nie tylko teraz byli dla siebie mili i serdeczni, a malusieńki Jezus gościł w naszych sercach przez cały rok, to Boże Narodzenie byłoby dla nas wszystkich każdego dnia. Odchodząc w duchu radości i oczekiwania na ten piękny dzień, łamiąc się opłatkiem i dziękując występującym oraz ich opiekunkom za duchowe przygotowanie nas do świąt życzyliśmy sobie wesołego, rodzinnego i magicznego Bożego Narodzenia!Autor: Patrycja Kilimiak, klasa 2dJeśli chcesz obejrzeć więcej zdjęć, zapraszamy do działu GALERIE ZDJĘĆ, który dostępny jest w menu po lewej stronie.