Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Wolontariat w roku szkolnym 2010/2011
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 października 2010 12:58

WOLONTARIAT – Zmieniamy Świat na TAK    Grupa uczniów z naszego liceum od września tego roku podjęła charytatywną pracę na rzecz zwierząt w Przytulisku dla Zwierząt przy ul. Kruszyńskiej 1 w Brzegu. Do tej pory działania wolontariacie w naszej szkole skupiały się wokół dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Szansa” w Brzegu i pomocy im przy odrabianiu lekcji.

    W dniu 04 października, Światowym Dniu Zwierząt, zakończyła się pierwsza zorganizowana na terenie szkoły akcja zbierania koców, karmy oraz różnych akcesoriów dla zwierząt, które zostały Przytulisku przekazane.

    Wszyscy chętni uczniowie do bezinteresownej pracy na rzecz innych są zrzeszeni wokół młodzieżowego wolontariatu w pozarządowej fundacji „Świat na TAK” i posiadają swój numer w ogólnopolskim rejestrze. Noszą nazwę Klubu 8 „Orchidea”.
Utworzyli swój samorząd, w którego skład wchodzą:

Przewodniczący – Damian Kordas, wolontariusz w Przytulisku dla Zwierząt
Przewodnicząca – Agata Techmańska, wolontariusz w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Szansa”
Sekretarz - Magdalena Gąsiorowska

    W poprzednim roku szkolnym za symbol klubu został wybrany mityczny ptak Feniks, ponieważ jest utożsamiany z wiecznym odradzaniem się życia. Była to propozycja Karoliny Pach, która stworzyła jego wyobrażenie poprzez rysunek, który prezentujemy. Symbol odradzającego się życia otaczający opieką ludzka dłoń.    Wierzymy, że bezinteresowna praca naszych uczniów przyniesie korzyści zarówno dla dzieci z Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Szansa” i zwierząt z Przytuliska, jak i dla nich samych w lepszym poznawaniu i rozumieniu świata.

mgr Renata Kostecka, Damian Kordas, wolontariusz