Aktualności

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
<< Lis 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Reklama
Europejski Dzień Języków Obcych 2010
Wpisany przez Administrator   
sobota, 25 września 2010 06:08

Obchody
Europejskiego Dnia Języków Obcych
w I LO im. B. Chrobrego w Brzegu

    24 września 2010r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się konkursy zorganizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Młodzież klas pierwszych stanęła przed nie lada wyzwaniem zobrazowania za pomocą występów artystycznych zwyczajów i cech szczególnych wybranych krajów Unii Europejskiej. W zadaniu tym młodzi uczestnicy mogli ukazać swoje zdolności artystyczne, a także umiejętności współpracy w nowym otoczeniu.

    Podczas swoich występów uczniowie nie ograniczali się jedynie do dialogów. Wkład i wysiłek włożony w realizację przedsięwzięcia był wyraźnie zauważalny. Flagi, stroje, rekwizyty, a nawet tradycyjne potrawy, które zaprezentowano w bardzo humorystyczny sposób są na to dowodem. Na szczególną uwagę zasługiwał występ klasy o nachyleniu humanistycznym. W rytm muzyki techno wybrany przez nich kucharz przygotowywał sałatkę a po scenie wędrowały składniki niezbędne do jej przyrządzenia. Tańcząc i skacząc zrobili oni niesamowite wrażenie, mimo iż nie zajęli miejsca na podium.

    Każda z klas za pomocą drobnych smakołyków symbolizujących dany kraj starała się udowodnić słuszność możliwej wygranej. Jury było jednak tego dnia nieprzekupne. Na nic się zdały belgijskie frytki od „społeczno-prawnej” czy holenderskie pomarańcze od „mat-fizu”.

    Po występach to przed jury stanęło nie lada zadanie. Przyznanie miejsc i głównej nagrody, czyli Dnia Bez Pytania. Obrady trwały chwilę. Dla klas był to moment wyczekiwania. Przed ważnym dla pierwszaków werdyktem ogłoszono na dodatek wyniki wcześniejszego konkursu dla klas II oraz III. W teście wiedzy dotyczącym kultury krajów angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego obszaru językowego brały udział trzyosobowe drużyny, reprezentanci klas.

W konkursie wiedzy wyłoniono następujących laureatów:

 • I miejsce – klasa 2e (nagroda główna – Dzień Bez Pytania)
 • II miejsce – klasa 3e
 • III miejsce – klasa 3b


      Nastała wreszcie długo wyczekiwana chwila. Prowadząca uroczystość Karolina Banach (uczennica klasy 3b) podała do wiadomości ostateczną klasyfikację. Jury uznało:

 • I miejsce – klasa 1d (profil matematyczno-fizyczny; nagroda główna – Dzień Bez Pytania)
 • II miejsce – klasa 1b (profil biologiczno-chemiczny)
 • III miejsce – klasa 1e (profil społeczno-prawny)

      Opisany konkurs to idealny sposób na integrację nowych klas i ich uczniów. Dzięki niemu nowi uczniowie mieli okazję nie tylko dobrze się zabawić, ale także sprawdzić się w niekiedy trudnych przygotowaniach do występów.

  Autor: Agata Wróbel, klasa 1e  Konkurs wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej oraz zagadnień kulturowych dotyczących krajów angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego obszaru językowego (języki nauczane w I LO)  Występy artystyczne poszczególnych klas pierwszych przedstawiających wybrane kraje Unii Europejskiej

 •